30.04.2021

Každý řidič u sebe musí povinně vozit řidičský a technický průkaz – neboli osvědčení o registraci vozidla, ale také zelenou kartu. V opačném případě hrozí pokuta ve výši až dvou tisíc korun. A řadíte-li se k věkové skupině nad šedesát let, tak i posudek o zdravotní způsobilosti, v této chvíli výše pokuty může dosahovat až deseti tisíc korun.

V tomto článku bychom vám rádi předali informace, jak postupovat, jestliže vám v době koronavirové pandemie propadl řidičský nebo technický průkaz, a prozradili všechny možnosti, které se vám naskýtají. Tak určitě pokračujte ve čtení.

Levná autopůjčovna Praha

PRVNÍ MOŽNOST ŘEŠENÍ PROPADLÝCH PRŮKAZŮ

Žádné usnesení vlády nezakazuje provoz servisů ani úřadů, proto si nové průkazy můžete vyjednat stejně snadno, jako tomu bylo před vypuknutím epidemie. Především kontrola technického stavu vozidla by se měla dodržovat opravdu poctivě, a to za jakékoliv situace. Samozřejmě ale s dodržením všech ostatních zavedených bezpečnostních pravidel.

DRUHÁ MOŽNOST ŘEŠENÍ PROPADLÝCH PRŮKAZŮ

Aby se co nejvíce zamezilo mobilitě obyvatelstva a s tím spojenému šíření Covidu 19, bylo rozhodnuto, že je možné prodloužit platnost obou dvou průkazů, a to o deset měsíců. Toto nařízení vzešlo v platnost začátkem března letošního roku, tedy roku 2021.

Ke stejnému kroku se Ministerstvo dopravy uchýlilo již v minulém roce, ale nemusíte se ničeho obávat. Pokud vám řidičský průkaz propadl již během roku 2020 a došlo k jeho prodloužení, můžete stejně tak učinit i letos. Nehrozí, že byste dostali pokutu z důvodu propadlého průkazu. Jestliže jste se ale do stejné situace dostali s průkazem technickým, nastražte uši. V tomto případě již je nutné technickou prohlídku, aby se zjistil aktuální stav vozidla, absolvovat.

ZÁVĚREM

Doufáme, že jsme vám prozradili vše, co jste si přáli vědět, a pomohli vám tak s potřebnými kroky vedoucími k správnému dodržování všech zákonných přikázání v této šílené době. Pokud by vás zajímaly další tipy a rady, jak se vyhnout pokutám a jak docílit maximálně bezpečné jízdy, doporučujeme vám četbu následujícího článku.

Všem přejeme hodně zdraví, pevných nervů a nezapomeňte, že kdykoliv si auto můžete vypůjčit u nás, odpadnou vám tak všechny starosti spojené s řešením propadlého technického průkazu. O celkový servis a prověření stavu vozidla se totiž s radostí postaráme my, na vás už je pouze užívání si čistého požitku z jízdy.