Často kladené dotazy

CHCI VYCESTOVAT DO ZAHRANIČÍ, JAKÉ JSOU PODMÍNKY?

Samozřejmě i s toutomožností počítáme. Všechny podmínky pro zapůjčení vozu jsou stejné, jako při zapůjčení a cestách v ČR. Je ovšem potřeba předem na tuto skutečnost, že se chystáte vycestovat do zahraničí předem upozornit. Příplatky za cestu do zahraničí účtovány nejsou.

JAK POSTUPOVAT V PŘÍPADĚ HAVÁRIE?

Samozřejmě, že se v životě může stát neočekávané. V případě dopravní nehody, kdy není třeba hlásit vše na policii, se stačí domluvit s účastníkem nehody. Slouží k tomu tiskopis „Evropský záznam o dopravní nehodě“. Zde je třeba zaznamenat všechna jména řidičů a poškozených ve vozidle. Pokud nehodu zavinil jiný řidič než vy, měl by vám ukázat svůj identifikační průkaz (OP, ŘP), dále pak doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (zelená karta, která musí být řidiči k dispozici – i v zapůjčeném autě). Zapište si značku, typ a RZ vozidla. Důležitá je i poznámka o pojišťovně.

Nehodu jsem nezpůsobil:

V případě, že jste nehodu nezpůsobili, smíte uplatnit nárok na náhradu škody.

Nehodu jste způsobil:

V opačném případě je vaší povinností poskytnout poškozenému všechny údaje potřebné pro uplatnění práva poškozeného na náhradu škody. A to: jméno, příjmení a bydliště. Jestliže jde o auto z půjčovny, sdělte i název firmy, IČ, sídlo vlastníka vozidla, značku a typ vozu. Dále pak předložte doklad o pojištění nebo zelenou kartu. Tuto událost hlaste neprodleně na své pojišťovně.

CO JE POTŘEBA K PRONÁJMU VOZIDLA?

Platný občanský průkaz, platný řidičský průkaz, hotovost pro zaplacení kauce, právnické osoby pak i výpis z obchodního rejstříku. To jsou důležité body pro pronájem vozidla.

MUSÍM NUTNĚ NAVŠTÍVIT VAŠI KANCELÁŘ, KDYŽ CHCI PŮJČIT AUTO?

Vaše účast do našeho sídla není nezbytná. Jsme schopni vám přistavit vozidlo po celé Olomouci zdarma.

JAKÁ JE DOBA PRONÁJMU?

V naší autopůjčovně si lze zapůjčit jakýkoliv vůz na jak dlouho potřebujete. Avšak minimální účtovaná sazba za pronájem vozidla činí 24 hodin. Nabízíme krátkodobý pronájem do 30 dní nebo dlouhodobý pronájem až na 60 měsíců.

PLATÍ SE ZÁLOHA?

K zapůjčení vozu je potřeba zaplatit i vratnou kauci, která je určená k zajištění závazku plynoucího z vypůjčení vozidla zákazníkem.

NABÍZÍTE I VOZY S AUTOMATICKOU PŘEVODOVKOU?

Ano, v našem porfoliu najdete i auta s automatickou převodovkou. Je zkrátka spousta těch, kteří auto s manuální převodovkou neumí ovládat.

LZE PŘISTAVIT VŮZ JIŽ V BRZSKÝCH RANNÍCH HODINÁCH?

Nejdříve je to možne v 7 hodin ráno.

JAK JE TO S DÁLNIČNÍ ZNÁMKOU A SILNIČNÍ DANÍ?

Všechna vozidla jsou opatřena dálniční známkou, mají zaplacenou silniční daň a také zajištěné povinné ručení a havarijní pojištění. Vozy jsou také pojištěny proti krádeži. V rámci našich služeb je rovněž řešena i asistenční služba.

VYŽADUJETE PLACENÍ PŮJČOVNÉHO PŘEDEM?

Bohužel ano. Je to z důvodu nespolehlivosti některých klientů.

UVEDENÉ CENY PRONÁJMU JSOU KONEČNÉ?

Ano, všechny ceny na webu jsou konečné. Navíc se platí pouze v případě, kdy zapůjčené vozidlo vrátíte se zpožděním.

JE MI 18, PŮJČÍTE MI VŮZ?

Plnoletostí dokazuje člověk svou dospělost, ne praktické zkušenosti s řízením motorového vozidla. Minimální věk řidiče musí být 21 let. Praktické zkušenosti alespoň 2 roky.